Dzień Edukacji Narodowej

Data: 18.10.2022 r., godz. 13.21    597
Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów

13 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice pierwszoklasistów zgromadzili się na hali sportowej, aby wspólnie uczestniczyć w akademii. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili także goście, zastępca Wójta Gminy Dąbrówka – Pani Agnieszka Gryglas oraz Radny Gminy Dąbrówka - Pan Tomasz Rasiński.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Arkadiusz Wójcik, który przywitał zebranych, a następnie skierował serdeczne słowa się do nauczycieli oraz pracowników szkoły. Podziękował za serce i oddanie Naszej Szkole, a także życzył wielu sukcesów, odwagi i siły do podejmowania nowych wyzwań. Glos zabrała również Pani Agnieszka Gryglas. Zwróciła się do Dyrektora Szkoły oraz Nauczycieli z życzeniami i wyraziła słowa uznania za ich trudną, ale jakże ważną pracę.

Serdeczne życzenia  przekazali również swoim nauczycielom i pracownikom szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

W naszej szkole tradycją stało się, że w Dzień Edukacji Narodowej odbywa się pasowanie na ucznia. Tak też było i w tym roku. Uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni Pani Agnieszki Berlińskiej oraz nauczyciela wspomagającego Pani Małgorzaty Dziążak przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a także odpowiedzieli na ważne pytania, dotyczące szkoły i kraju. Pokazali, że są już gotowi, aby rozpocząć naukę w szkole i że wiedzą, jak być wzorowym uczniem i dobrym patriotą. Następnie nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły i od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie. W dalszej części Pan Dyrektor dokonał pasowania pierwszoklasistów, a przedstawiciele rodziców wręczyli najmłodszym uczniom kuferki edukacyjne. Na zakończenie uroczystości pierwszaki zasadzili drzewo, które będzie przypominać ten ważny dzień i rosnąć wraz z uczniami. 

Nie zabrakło również słów podziękowania za przygotowanie akademii i słodkiego poczęstunku dla pierwszoklasistów.

 

galeria