Wyjazd do kina

Data: 23.09.2022 r., godz. 14.16    367
,,Orlęta Grodno ’39”

19 września 2022 roku uczniowie z kl. VIIIa i z kl. VIIIb  wraz z opiekunami – panem Arkadiuszem Wójcikiem i panią Izabelą Głowacką wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Wołominie na film pod tytułem ,,Orlęta Grodno ’39”. 

Tuż przed rozpoczęciem seansu, jedna z edukatorek kina, wprowadziła nas w czasy poprzedzające wybuch II wojny światowej, co było doskonałą powtórką z historii oraz lepiej pomagało zrozumieć film.

 Sam film opowiada o rozpoczęciu wojny z sowietami. Wydarzenia obserwujemy z punktu widzenia 12 letniego chłopca Leona oraz innych młodych obrońców Grodna. Bezpieczne życie mieszkańców miasta zostaje okrutnie przerwane przez wojnę. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego ich szkoła zostaje zbombardowana. Leon za wszelką cenę chce pomóc w obronie Ojczyzny. Film ten jest niezwykle poruszający i pokazuje postawę patriotyczną polskich dzieci. Z pewnością wielu uczniów zapamięta ten seans, a zaangażowanie Leona w ochronę Grodna będzie wzorem miłości do Ojczyzny.

Wszyscy w bardzo dużym skupieniu, a czasami nawet i ze łzami w oczach, przez cały seans śledziliśmy niezwykłe losy młodego i dzielnego Leosia.  Film wywarł na nas bardzo duże emocje i pomorze nam w lepszym poznaniu niełatwej historii naszej Ojczyzny.