Wśród nocnej ciszy...

Data: 03.01.2023 r., godz. 10.48    395
Wigilia w naszej szkole

Aby tradycji stało się zadość, 22 grudnia 2022r. w naszej szkole została zorganizowana Wigilia. Jako pierwsi wspólnie z wychowawcami opłatkiem się podzielili i zasiedli przy wigilijnych stołach przykrytych białym obrusem, uczniowie z kl. 1-6. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego kolędowania, a do wszystkich grzecznych dzieci przyszedł Mikołaj i przyniósł prezenty. Nie mogło zabraknąć również Jasełek, ukazujących narodziny Jezusa i przepięknych kolęd. Na tym wyjątkowym przedstawieniu pojawiła się bardzo duża grupa rodziców podziwiająca występy młodych aktorów. 

O godz. 11.45 w odświętnie udekorowanej hali sportowej, rozpoczęła się Wigilia szkolna, uroczystość poprowadzili: Anna Pietrucha i Tomasz Sosnowski. Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły pan Arkadiusz Wójcik, który powitał zebranych. Na uroczystości pojawili się: ks. Edward Kopytko- proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Józefowie, pani Agnieszka Gryglas- zastępca Wójta Gminy Dąbrówka, pani Maria Czarnowska- emerytowana nauczycielka naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie z kl. 7, 8a i 8b. 

Pierwszym elementem spotkania były Jasełka, które wszystkich zebranych, wprowadziły w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Następnie, jak na prawdziwą Wigilię przystało, Ksiądz Proboszcz odczytał fragment Ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa a Pan Dyrektor i Pani Wójt złożyli wszystkim zebranym życzenia i rozpoczęło się wspólne dzielenie opłatkiem. 

Po tak wzruszających chwilach przyszedł czas na zasmakowanie potraw przy świątecznym stole. Pojawił się również Mikołaja, który nikomu nie przyniósł rózgi, tylko miłe upominki. Nie łatwo było jednak otrzymać prezenty. Mikołaj zadawał pytania, które czasami wychowawców wprowadzały w zakłopotanie, a uczniowie z poszczególnych klas musieli zaśpiewać kolędę. 

Po dwóch latach przerwy, udało nam się powrócić do tradycji naszej szkoły i wspólnie się spotkać na miłej uroczystości- przecież Wigilia to wieczerza rodzinna, a my tworzymy wyjątkową rodzinę, której na imię szkoła. 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali nad przygotowaniem uroczystości:

- dla pani Elwiry Sobólskiej i pani Izabeli Głowackiej za przygotowanie Jasełek

- dla pani Wiolety Korzeniewskiej, pani Mileny Goździkowskiej, pani Mirosława Czajka za świąteczną dekorację

- dla pani Anety Szczepańskiej- Gawłowskiej za obsługę fotograficzną

- dla uczniów za prowadzenie uroczystości, przygotowanie dekoracji i stołów

- dla pana Jacka Brzóski za pomoc techniczną

- dla rodziców: pani Pauliny Kaza, pani Emilii Traczyk i pani Anny Klusek za pomoc w organizacji uroczystości

- dla Pań z obsługi za przygotowanie posiłków i pomoc w organizacji uroczystości

- dla pani Moniki i Roberta Szczepanik za ciasto na stół wigilijny.

galeria