Z działań Szkolnego Koła Wolontariatu

Data: 02.01.2023 r., godz. 11.27    387
Pomoc potrzebującym

Przedświąteczny czas to szczególna okazja, aby  zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o osobach potrzebujących naszego wsparcia, zainteresowania oraz serdeczności. Podążając za myślą Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w dwie świąteczne akcje charytatywne.
   Pierwsza z nich to „Paczka na Kresy-Boże Narodzenie 2022”, skierowana do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Akcja ta polegała na zbiórce darów  przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Litwy i Ukrainy.  Jej organizatorami byli : Fundacja Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Jak zawsze nasza szkolna społeczność wykazała się pomocą i życzliwością, czego efektem były cztery kartony, wypełnione po brzegi jedzeniem, środkami czystości oraz słodyczami. 
Druga akcja, to już tradycja w naszym szkolnym życiu. Jak co roku wolontariusze przygotowali świąteczne stroiki dla podopiecznych Domu Seniora w Guzowatce. Ukazując tym samym, że zwykła szyszka może przemienić się w kolorowy stroik, zawierający w sobie przekaz sympatii i życzliwości dla innej osoby.