Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Data: 12.07.2022 r., godz. 13.32    493
„Nauka to podróż, którą odbywamy przez całe życie, nieustannie odkrywając nowe cele”

24 czerwca 2022 roku, był dla uczniów  ostatnim dniem w szkole i wszyscy z radością na twarzach mogli powiedzieć witamy wakacje.

O godz. 8.30 społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Józefowie na uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Edward Kopytko. Dalsza część zakończenia roku szkolnego odbyła się w  hali sportowej. O godz. 9.40 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla przedszkolaków i uczniów z kl. I-III. Uroczystego wręczenia świadectw oraz nagród dokonał Dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Wójcik oraz wychowawczynie z poszczególnych klas. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, podczas którego zaprezentowali piosenki i wierszyki związane z latem i wakacjami. Występ wzbudził zainteresowanie rodziców. To zakończenie z pewnością było wyjątkowe dla uczniów z kl. III, którzy po trzech latach rozstali się ze swoja Panią Wychowawczynią (nie martwcie się w klasie czwartej też nie jest źle, a oprócz Pań na lekcjach będą również i Panowie- da się to przeżyć). Pełne radości i emocji było również pożegnanie przedszkolaków z najstarszej grupy, którzy we wrześniu powitają szkołę. Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali wszystkim za cały rok pracy, a Pan Dyrektor  życzył wszystkim uczniom i nauczycielom udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów z kl. IV- VII oraz pożegnanie absolwentów. Na tej części oprócz uczniów, całego Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły, pojawiła się bardzo duża grupa rodziców absolwentów. Uroczystość, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, rozpoczęła się od Poloneza w wykonaniu absolwentów. Pomimo stresu i upału, na twarzach tańczących pojawił się uśmiech, a sam taniec został wykonany na najwyższym poziomie, za co absolwenci otrzymali gromkie brawa. Po tak dużych emocjach, dostarczonych przez absolwentów, głos zabrał Pan Dyrektor, który wraz z i wychowawcą kl. VIII, panią Iwoną Rasińską, wręczył najlepszym uczniom nagrody książkowe i stypendia oraz podziękowania za pracę w organizacjach uczniowskich a także świadectwa ukończenia szkoły i Listy Gratulacyjne dla Rodziców. Nie obyło się również bez nagród dla uczniów z kl. IV-VII, które wręczone zostały przez Pana Dyrektora i wychowawców poszczególnych klas. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny, w którym to  ósmoklasiści przedstawili swój szkolny „żywot”. Oczywiście nie obyło się bez śmiechu i dobrej zabawy, a największym przebojem okazało się współwykonanie „Morskich opowieści”. Ponownie, jak 6 lat wcześniej, pojawili się niezapomniani marynarze na czele z kapitanem  i tylko lat im przybyło- to już nie mali uczniowie z klasy III tylko nasi poważni absolwenci, jednak z przebój z prezentacji i wykonanie na żywo dostarczyło wiele radości i wspomnień. W dalszej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele absolwentów i podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Po tak wzruszających chwilach absolwenci przedstawili prezentację multimedialną, która ukazywała ich ośmioletni pobyt w szkole- zdjęcia czasami wywołały łezkę wzruszenia innym razem śmiech. Nie obyło się również bez pożegnania absolwentów przez uczniów z kl. VII. Głos zabrali także przedstawiciele Rodziców, którzy podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok pracy. Pamiętajcie absolwenci „Nauka to podróż, którą odbywamy przez całe życie, nieustannie odkrywając nowe cele”. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował za przygotowanie uroczystości i życzył wszystkim zasłużonego odpoczynku podczas wakacji.  Po części oficjalnej, rodzice absolwentów, zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły na słodki poczęstunek.

Tuż po zakończeniu uroczystości w szkole, nauczyciele i uczniowie udali się na piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje nad wodą”, który odbywał się w Kuligowie. Podczas całej uroczystości uczniowie miło i pożytecznie spędzili czas pod opieką nauczycieli i rodziców oraz brali udział w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem w czasie wakacji. 

I tak się zakończył wyjątkowy rok szkolny 2021/2022, a już we wrześniu zabrzmi kolejny raz dzwonek w józefowskiej szkole.