Sukcesy uczniów z naszej szkoły

Data: 30.06.2022 r., godz. 13.18    586
Wyniki konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez NaszaFlagaPl pt. ,,Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem błogosławionego, a w tle miał pojawić się motyw flagi Polski. Przygotowano wiele wspaniałych prac, które zawisły na ścianie szkolnej gazetki. Miło jest nam poinformować, że jedna z prac spotkała się z szerokim uznaniem jury i Michalina Juszczak z klasy 7b zajęła I miejsce w kategorii klas 4-8. 14 maja 2022r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Lublinie, gdzie wraz ze swoimi rodzicami, pojawiła się Michalina Juszczak i odebrała dyplom oraz bardzo atrakcyjną nagrodę. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach.

10 czerwcu 2022 r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Historycznego„ Śladami historii Polski - skąd nasz ród” Konkurs  zorganizowany był przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego i obejmował tematyką historię Polski, poczynając od Chrztu, aż po czasy współczesne i przebiegał w różnych kategoriach. Uroczysta Gala, którą prowadził redaktor Rafał Patyra odbyła się w Warszawie w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica . Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce, a także poza granicami naszej Ojczyzny. Organizatorzy podkreślali ogromne zainteresowanie konkursem i jednocześnie bardzo wysoki poziom ponieważ na ręce organizatora wpłynęło prawie 3000 prac z 27 krajów. Podczas Gali swoją obecnością zaszczycili m.in. Pani Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rtm. Witolda Pileckiego, Profesor Jan Żaryn Dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej , Pan Jacek Pawłowicz Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, a także Pan Mirosław Widlicki Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Również i w tym konkursie uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca:

1 miejsce Michalina Juszczak z kl. 7b w kategorii SP kl. 4-8 praca plastyczna

2 miejsce Michalina Mendelewska-Piskorska z kl. 7b w kategorii SP kl. 4-8 poezja (w ubiegłym roku Michalina w tej samej kategorii zajęła 1 miejsce)

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników konkursów.