Wycieczka Przedszkolaków oraz uczniów klasy I do Fabryki Bombek w Wołominie

Data: 20.11.2022 r., godz. 23.01    41
Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę

Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I  wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Wołominie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy etapy powstawania bombek.
Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W lakierni podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale dekoracja przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na wystawie. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe, które wcześniej dzieci same ozdabiały oraz odbył się słodki poczęstunek. 

galeria