Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Data: 13.11.2022 r., godz. 20.45    57
Dnia 26.10.2022r. odbyła się wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

Dnia 26.10.2022r. odbyła się wycieczka  do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Wyjazd był w ramach programu edukacyjnego „Bezpiecznie na Wisłą”.  W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II i III oraz klas V, VI i VII.

Program wycieczki składał się z dwóch części.

I część – lekcja o bezpieczeństwie- przeprowadzona była przez panią ratownik w sali edukacyjnej. Uczniowie między innymi uczyli się jak prawidłowo zakładać kamizelki ratunkowe, w jaki sposób udzielać pomocy tonącemu a przede wszystkim jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych podczas wypoczynku nad wodą.

II część –  to zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. Uczniowie mogli bliżej poznać dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz początki sportu w Polsce aż do współczesności. Podziwiali m.in. portrety mistrzów, oglądali listy nazwisk wszystkich polskich olimpijczyków, statystyki medalowe a nawet kilka pochodni olimpijskich, jak również podziwiali tysiące eksponatów z różnych dyscyplin sportowych.

W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do restauracji McDonalds, gdzie wszyscy z apetytem zjedli posiłek. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i bogatsi w wiedzę o naszych sportowcach.  

 

galeria