Żyję zdrowo, bezpiecznie i bez uzależnień

Data: 30.06.2022 r., godz. 13.56    231
Szkolny konkurs profilaktyczny

Dnia 14 czerwca 2022 roku odbył się szkolny konkurs profilaktyczny “Żyję zdrowo, bezpiecznie i bez uzależnień”, którego tematyka objęła  negatywne skutki  uzależnień, zdrowy tryb życia   oraz bezpieczeństwo w internecie.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły, z podziałem na kategorie wiekowe. W  składzie komisji oceniającej zasiadły panie: Katarzyna Gawrońska, Aneta Szczepańska- Gawłowska, Milena Goździkowska oraz   Ewelina Sadlik- przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrówce. Jako pierwsi do zmagań konkursowych przystąpili przedstawiciele z  klas I-III. Każdy z oddziałów klasowych wytypował swoją drużynę, która dzielnie odpowiadali na trudne pytania związane ze zdrowym i bezpiecznym trybem życia. Najmłodsi uczniowie, posiadają bardzo dużą wiedzę na temat profilaktyki, bowiem wszystkie drużyny zdobyły maksymalną ilość punktów. Na tym etapie, każda zespół z klasy I-III zdobył nagrodę w postaci gry planszowej. 

W następnej kolejności, do konkursu zasiedli uczniowie klas IV-VI. Tutaj walka była bardzo zacięta i wymagała pytań dodatkowych. Ostatecznie o kolejności wygranej zadecydował refleks  i spostrzegawczość. Po zaciętej rywalizacji, klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce-  Eryk Rasiński

II miejsce – Julia Pajek

III miejsce – Maria Adamska

Komisja przyznała również 12 wyróżnień

Jako ostatni do konkursu przystąpili reprezentanci z klas VII-VII. Odpowiedzi na  pytania dotyczące przede wszystkim świadomości  negatywnych skutków uzależnień behawioralnych oraz bezpiecznego korzystania z internetu wyłoniły zwycięzców oraz wyróżnionych. Najwięcej punktów zdobyli:

I miejsce – Nicolas Borowiec

II miejsce – Oskar Klusek

III miejsce – Damian Karolkowski 

Konkurs przebiegł w miłej atmosferze i w atrakcyjny sposób przekazywał dzieciom i młodzieży wiedzę dotyczącą ryzykownych zachowań, więc w przyszłym roku planujemy jego  kolejną edycję. 

Bardzo dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród.