Piknik „Ekologia to jest wszystko- dbaj o swoje środowisko”

Data: 09.06.2022 r., godz. 14.01    307
W piątek 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

 

W piątek 3 czerwca 2022 roku w naszej szkoleodbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

O godzinie 15-tej  wszyscy zgromadzili się na dziedzińcu szkoły. Pan Dyrektor Arkadiusz Wójcik przywitał dzieci wraz z rodzicami oraz zaproszonych gości.  

Swoją obecnością piknik zaszczycili:

- Wójt Gminy Dąbrówka pan Radosław Korzeniewski

- Zastępca Wójta pani Agnieszka Gryglas

- Przewodniczący Rady Gminy Dąbrówka pan Sławomir Rosa

- Radni  z obwodu naszej szkoły: pan Tomasz Rasiński i pan Kamil Bielecki

- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce pani Anna Broma

- Przedstawiciele Koła Łowieckiego Dinosaurus pan Krzysztof Łukasiewicz i pan Zbigniew Łazicki 

- Rada Rodziców

- Zaproszeni goście i sponsorzy.

Pogoda dopisała, dzięki czemu  dzieci z rodzicami mogły spędzić miło czas i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

W ramach realizowanego projektu ekologicznego pod hasłem „Ekologia to jest wszystko – dbaj o swoje środowisko” przeprowadzono w szkole wiele działań, niektóre z nich  zostały zaprezentowane na pikniku można były m.in.  plakaty o tematyce ekologicznej, ekosystem w słoju oraz zdjęcia ukazujące najpiękniejsze miejsca z najbliższej okolicy- wszystkie prace zostały wykonane przez uczniów.

 Na początku przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, przygotowany z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Przygotowane przez nich wiersze, piosenki wszyscy oglądali z życzliwym uśmiechem na twarzy. Występy naszych milusińskich  wywołały wiele wzruszeń i emocji u ich rodziców, a dzieci z dumą prezentowały się w błyskach fleszy podczas fotografowania.

Po występach najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, a także korzystały z oferty stoisk: malowanie buzi, robienie kolorowych warkoczyków, wykonanie tatuażu oraz malowanie talerzy. 

Dużym zainteresowanie i uznaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej, który przygotowali uczniowie pod opieką wychowawców. Stroje z gazet, folii, kartonów, opakowań wykonali uczniowie klas I – VIII. Kreacje wykonane z materiałów, które można poddać recyklingowi zrobiły furorę, były tak oryginalne i ciekawe, jak na najsłynniejszych pokazach mody.

Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. Każda klasa zaśpiewała ułożoną wcześniej piosenkę o tematyce ekologicznej. Ile klas, tyle różnych pomysłów, różnych melodii. Jedno ich łączyło – wszyscy wypadli wspaniale.

Uczniowie klasy V oraz VI  przygotowali część artystyczną i przedstawili przygody Ani z Zielonego Wzgórza. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla młodych artystów. 

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili również uczniowie z Ukrainy, którzy uczęszczają do naszej szkoły i zaprezentowali repertuar w swoim ojczystym języku. Ich występ również został nagrodzony wielkimi brawami.

Następnie odbył się pokaz tańca szkoły Duo-Dance. Nasze małe tancerki pokazały różne układy taneczne.

Perełką  pikniku okazał się występ niezwykłych i barwnych ptaków. Przepiękne kreacje, które wszyscy podziwiali,  zostały wykonane w ramach projektu „Sfastrygowani” przez seniorów z Klubu Seniora + Dąbrówka.

Nie zabrakło również eksperymentów, doświadczeń, loterii fantowej, kącika malarskiego oraz konkursów ekologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „laboratorium”, gdzie młodsze dzieci mogły uczestniczyć w tworzeniu slajmów, a starsze mogły zobaczyć „wybuch wulkanu”. Wiedzę z zakresu ekologii mogły sprawdzić zarówno dzieci, jak i rodzice. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

W trakcie pikniku przybyła  Ochotnicza Straż Pożarna Ludwinów- Józefów oraz Ochotnicza Straż Pożarna z  Kuligowa. Strażacy zaprezentowali sprzęt, pokaz akcji ratowniczej oraz wnętrze samochodów, umożliwiając chętnym zrobienie zdjęcia w wozie strażackim.

W istotę każdego pikniku wpisane jest wspólne biesiadowanie. Młodsi i starsi uczestnicy, uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali przygotowane potrawy i napoje. Dużym zainteresowanie cieszyła się kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców.  Nie zabrakło w niej słodkości, dań z grilla, hot-dogów, frytek, popcornu oraz innych smakołyków.  

 Na zakończenie pikniku odbyła się wspólna dyskoteka poprowadzona przez  szkolnego wodzireja Dominikusa, który zaproponował wiele wspólnych zabaw m. in. Belgijkę, Macarenę oraz ponadczasowe Kaczuszki.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca pikniku, który zakończył się o godz. 19. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom miłe wspomnienia.

 

Serdeczne podziękowania dla sponsorów i wszystkich, którzy wsparli nasz piknik: 

- Wójt Gminy Dąbrówka pan Radosław Korzeniewski

- Zastępca Wójta pani Agnieszka Gryglas

- Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Dąbrówka

- Referat Ochrony Środowiska

- Koło Łowieckie Dinossaurus 

- Państwo Agnieszka i Tomasz Wilkowscy

- Państwo Monika i Robert Szczepanik

- Agencja Ochrony Basma

- Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ludwinów–Józefów i z Ochotniczej Straży pożarnej w Kuligowie

- Rada Rodziców - współorganizator pikniku oraz wszyscy rodzice zaangażowani w uroczystość

- Nauczyciele, Pracownicy Obsługi szkoły oraz Rada Samorządu Uczniowskiego

 

galeria