W środę 26 marca 2025 r. do naszej szkoły przyjechała grupa rekonstrukcji historycznych"Kerin". Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawej lekcji historii. Zajęcia dotyczyły początków państwa polskiego, skupiając uwagę na Mieszku I, Bolesławie Chrobrym i św. Wojciechu. Poza tym, że prowadzący nam opowiadał, mieliśmy jeszcze okazję zobaczyć różne rekwizyty, np. tarczę, miecze oraz stroje nawiązujące do wydarzeń sprzed 1000 lat.
Niektórzy uczniowie spróbowali wcielić się w historyczne postacie. Zakładali zbroje i różne szaty. Dzięki temu można było poczuć się jak ludzie z tamtej epoki i wyobrazić sobie dawne czasy.
Lekcja została przeprowadzona w związku z obchodami 1000-lecie koronacji króla Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski, wydarzenie to jest bardzo ważne w historii naszego kraju.
Dzięki opowieściom mogliśmy lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie w średniowieczu i jakie były ważne wydarzeń w historii Polski w tamtym okresie. Odgrywane sceny przez uczniów sprawiły, że historia stała się bardziej realna i ciekawsza.
Na koniec można było zadać pytania odnośnie opowieści, a ci, którzy nie mieli okazji, mogli przyjrzeć się rekwizytom z bliska.
Blanka Redlin