„Być jak Ignacy" wystartował w naszej szkole

Data: 07.11.2023 r., godz. 11.38    87
Od 1.10.2023 w naszej szkole organizowane jest koło naukowe

 „Być jak Ignacy" wystartował w naszej szkole

Od 1.10.2023 w naszej szkole organizowane jest koło naukowe prowadzone przez Annę Grzegorczyk. W każdy poniedziałek klasa 5 ma możliwość uczestniczyć w programie nauka pełna energii.

Przystąpiliśmy do VIII edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNIG im. Ignacego Łuksiewicza. W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczą się pracować metodą naukową, Dowiedzą się jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować. Uczestnicy zdobędą wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych współczesnych naukowców i specjalistów.

W zajęciach w których mogliśmy już uczestniczyć przedstawiane były maszyny parowe i gazy. Na zajęciach z maszyn parowych  poznaliśmy historię maszyny parowej. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można było ostudzić maszynę parową, oraz że metody te stosujemy obecnie w silnikach aut. Na zajęciach z gazów, mieliśmy przyjemność zwiedzać Muzeum Gazowni Warszawskiej, dowiedzieliśmy się jak powstaje koks.

 Z niecierpliwością czekamy na materiały dotyczące energii przyszłości.

Projekt ten jest również konkursem, w którym najbardziej aktywna szkoła ma szansę wygrać nagrody.

Życzymy sukcesu.

Maria Adamska

galeria