Stacja Muzeum

Data: 13.02.2023 r., godz. 15.16    337
Wycieczka uczniów z kl. 3 i 4

W dniu 9 lutego 2023 r. uczniowie z klasy III i IV pod opieką pani Iwony Rasińskiej, pani Jolanty Rasińskiej, pani Mirosławy Czajki i pani Anety Szczepańskiej-Gawłowskiej, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Muzeum Kolejnictwa. Wyjazd odbył się w ramach  programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, bilet wstępu za 1 zł. 

Uczniowie zwiedzali muzeum pod opieką przewodnika. Zwiedzanie podzielone było na dwa etapy: część odbyła się na zewnątrz, a część w  wewnątrz budynku. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć elementy infrastruktury kolejowej,  lokomotywy parowe, spalinowe i elektryczne oraz wagony osobowe i towarowe z możliwością wejścia do środka.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary  i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe czy różne fotografie. Po zakończeniu zwiedzania zainteresowane osoby mogły nabyć pamiątki.

Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Mcdonald’s, w którym mogliśmy posilić się po intensywnym zwiedzaniu muzeum. Uczniowie miło spędzili czas jedząc     i rozmawiając w strefie restauracyjnej. Najedzeni i szczęśliwi udaliśmy się zrealizować ostatni punkt wycieczki – seans w kinie. Uczniowie obejrzeli film pt.: „Pimi w Krainie Tygrysów” opowiadający o niezwykłej przyjaźni chłopca z tygrysem. Bardzo mądry i pouczający film za pomocą, którego uświadomiliśmy sobie jak ważna w życiu jest prawdziwa przyjaźń.

Po wizycie w kinie udaliśmy się do autokaru i w dobrych humorach powróciliśmy do szkoły, skąd uczniowie zostali odebrali przez rodziców. 

Wycieczkę zaliczyliśmy do bardzo udanych. 

galeria