"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo
Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska"

- Józef Piłsudski -

"Dług za szkołę spłacam swym życiem.
Za wpojoną mi miłość do Ojczyzny - płacę miłością serca."

- Ks. Ignacy Skorupka -

 • Foto 1
 • Foto 2
 • Foto 3
 • Foto 4
 • Foto 5
 • Foto 6
 • Foto 7
 • Foto 8
 • Foto 9
 • Foto 10
 • Foto 11
 • Foto 12
 • Foto 13
 • Foto 14
 • Foto 15
 • Foto 16
 • Foto 17

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

(Zam: 01.07.2021 r., godz. 17.33)
„Bronisz się, siejesz wiatr, myślisz jestem tak młody…jednak czas nas uczy pogody" (pokory)
25 czerwca 2021 roku, był dla uczniów z naszej szkoły ostatnim dniem w szkole i wszyscy z radością na twarzach mogli powiedzieć witamy wakacje.
Ze względu na wymogi sanitarne uroczystość podzielona została na trzy tury.

O godz. 8.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów z kl. I-III. Uroczystego wręczenia świadectw oraz nagród dokonała Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Kozioł oraz wychowawczynie z poszczególnych klas. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, podczas którego zaprezentowali piosenki i wierszyki związane z latem i wakacjami. Występ wzbudził szczere zainteresowanie rodziców- wreszcie po wielu miesiącach nauki zdalnej najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne przed publicznością. To zakończenie z pewnością było wyjątkowe dla uczniów z kl. III, którzy po trzech latach rozstali się ze swoja Panią Wychowawczynią (nie martwcie się w klasie czwartej też nie jest źle, a oprócz Pań na lekcjach będą również i Panowie- da się to przeżyć). Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor i życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom udanych i bezpiecznych wakacji.

Kolejna grupa, czyli uczniowie z kl. IV- VI, swoje zakończenie roku szkolnego mieli o godz.9.00. Podczas uroczystości Pani Dyrektor i wychowawcy wręczyli najlepszym uczniom nagrody za wyniki w nauce oraz stypendia motywacyjne. Wręczone zostały również nagrody za najładniejsze prace plastyczne wykonane na konkurs profilaktyczny. W kolejnej części uroczystości, uczniowie z uśmiechem na twarzy i piosenką pożegnali rok szkolny i powitali pełne słońca wakacje. Wśród piosenek nie mogło zabraknąć oczywiście jednego z najbardziej znanych utworów wakacyjnych wykonywanego przez Kabaret Otto, piosenki pt. „Wakacje”. Nie mało radości dostarczyła również piosenka „Idą wakacje”, jednak najbardziej chyba swój występ przeżywała grupa siedmiu chłopców i jedna dziewczynka z kl. IV, którzy wykonali piosenkę „Hej lato, lato” (chłopaki wyszło super). Nie zabrakło także dobrych rad na wakacyjne wypady oraz życzeń od Pani Dyrektor. Wszyscy zadowoleni z promocji do następnej klasy udali się bezpiecznie do domu, aby rozpocząć czas letniego ponad dwumiesięcznego zasłużonego wypoczynku.

Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla kl. VII oraz pożegnanie absolwentów. Na tej części oprócz uczniów, całego Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły i rodziców, pojawiła się również Sekretarz Gminy Dąbrówka Pani Agnieszka Londzin. Uroczystość, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, rozpoczęła się od Poloneza w wykonaniu absolwentów. Pomimo stresu i upału, na twarzach tańczących pojawił się uśmiech, a sam taniec został wykonany na najwyższym poziomie, za co absolwenci otrzymali gromkie brawa. Po tak dużych emocjach, dostarczonych przez absolwentów, głos zabrała Pani Dyrektor, która wraz z Panią Sekretarz i wychowawcą kl. VIII, wręczyła najlepszym uczniom nagrody książkowe i stypendia oraz podziękowania za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym, a także świadectwa ukończenia szkoły i Listy Gratulacyjne dla Rodziców. Nie obyło się również bez nagród dla uczniów z kl. VII, które wręczone zostały przez Panią Dyrektor i wychowawcę. W dalszej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele absolwentów i podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Po tak wzruszających chwilach absolwenci przedstawili prezentację multimedialną, która ukazywała ich ośmioletni pobyt w szkole- zdjęcia czasami wywołały łezkę wzruszenia innym razem śmiech. Kolejnym elementem uroczystości było pożegnanie absolwentów przez uczniów z kl. VII i wręczenie opuszczającym mury szkoły w Józefowie, przepięknych czerwonych róż. Pamiętajcie absolwenci „Bronisz się, siejesz wiatr, myślisz jestem tak młody… jednak czas nas uczy pogody” (a może i pokory…). Na zakończenie głos zabrała Sekretarz Gminy Dąbrówka Pani Agnieszka Londzin, która pogratulowała uczniom osiągniętych wyników i podziękowała wszystkim za rok trudnej pracy oraz życzyła zasłużonego wakacyjnego wypoczynku.

Ten rok szkolny jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po dwudziestu latach pracy na stanowisku dyrektora, nasza Pani Dyrektor Małgorzata Kozioł przestaje pełnić tę funkcję, dlatego nie mogło zabraknąć również i podziękowań. Jako pierwsi podziękowali Pani Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców. Na zakończenie drugiej tury uroczystości, podziękowania za wieloletnią pracę na stanowisku Dyrektora, złożyli przedstawiciele uczniów, którzy wręczyli Pani Dyrektor kwiaty i przepiękną, własnoręcznie wykonaną laurkę z podpisami wszystkich uczniów szkoły. Nie obyło się tu bez łez wzruszenia każdej ze stron oraz gromkiego Sto lat. Po trzeciej turze uroczystości podziękowania i słowa uznania do Pani Dyrektor skierowała Pani Sekretarz. Następnie na scenie pojawili się wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy w bardzo ciepły i serdeczny sposób podziękowali Pani Dyrektor za matczyną opiekę i ostre spojrzenia. Również i tym razem popłynęły wielu osobom łzy i głos się załamał. Wzruszona Pani Dyrektor podziękowała za przepiękną uroczystość i życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

I tak się zakończył wyjątkowy rok szkolny 2020/2021, a już we wrześniu zabrzmi kolejny raz dzwonek w józefowskiej szkole, która istnieje od 100 lat (tak, tak- dzwonek w Józefowie po raz pierwszy odezwał się w 1921 roku i niech dzwoni, jak najdłużej).

galeria

Statystyka strony

Strona oglądana: 222 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Arkadiusz Wójcik, data: 25.06.2021 r., godz. 00.00
Wprowadził:Adam Podemski, data: 01.07.2021 r., godz. 17.33
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 02.07.2021 r., godz. 08.01
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
02.07.2021 r., godz. 08.01Adam PodemskiEdycja strony
02.07.2021 r., godz. 07.58Adam PodemskiEdycja strony
01.07.2021 r., godz. 22.46Adam PodemskiEdycja strony
01.07.2021 r., godz. 17.33Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2010 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie
Zawartość merytoryczna: Arkadiusz Wójcik, e-mail: pgwj@op.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2010 r.