Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Data: 09.11.2022 r., godz. 13.43    157
Podsumowanie działań

 


Październik co roku w naszej szkole upływa pod znakiem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nasza biblioteka zaprosiłauczniów do udziału w konkursach.
Klasy druga i trzecia przygotowały prace plastyczne ilustrujące hasło
"Cała Rodzina Czyta". Oto laureaci nagród:
I miejsce - Albert Gołaszewski, kl. 3.
II miejsce - Aleksandra Pietrucha, kl. 3.
III miejsce - marcel Napiórkowski, kl. 2.
Wyróżnienia dostali również Bartosz Mosak  z 3 kl. oraz Miłosz Sieńko z kl. 2.
Zapraszamy do zapoznania się z galeria prac konkursowych, eksponowaną na I piętrze.
Konkurs czytelniczy dla klasy trzeciej dotyczył twórczości Marii Konopnickiej, która jest jedną z patronek roku 2022. Zadaniem uczniów było przeczytanie jej najbardziej rozpoznawalnego niepoetyckiego utworu - opowieści "O sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach". Najlepsi okazali się następujący trzecioklasiści:
I miejsce - Oliwier Roguski,
II miejsce ex aequo - Bartosz Mosak i Krystian Kowalewski,
III miejsce, również ex aequo - Mikołaj Łukasiewicz oraz Kuba Pałaszewski.
Ponadto uczniowie klasy czwartej zaangażowali się w konkurs czytelniczy dotyczący znajomości powieści Barbary Kosmowskiej pt. "Dziewczynka z parku".
Nagrody przyznano następującym uczniom:
I miejsce ex aequo - Jan Szczepanik i Jakub Bielecki
II miejsce ex aequo - Lena Pałaszewska i Oliwia Bujalska
Trzeciego miejsca nie przyznano.
Miesiąc Bibliotek nie ograniczył się jednak do konkursów. Klasa piąta we współpracy z bibliotekarzem przygotowała akcję Przerwa na Czytanie, w której udział wzięli uczniowie wszystkich klas, a także grupy przedszkolne. Akcja polegała na biciu rekordu we wspólnym bądź indywidualnym czytaniu w czasie jednej wybranej przerwy śródlekcyjnej.
Piątoklasiści wybrali dużą przerwę w piątek 28 października. Należą się im słowa uznania, bo zadanie nie było łatwe. Oprócz przygotowania informacji w przestrzeni szkoły, głośnego czytania maluchom oraz czytania w klasach 1-3, zorganizowano uczniowskie wypożyczanie książek uczniom 1-3 oraz klasom szóstej i ósmym. Uczniowie klasy 5 są także autorami fotografii wykonanych w czasie Przerwy na Czytanie. 
Podziękowania za pomoc w jej realizacji kierujemy do wszystkich nauczycieli zaangażowanych w pomoc klasie piątej, a szczególnie pani Mirosławie Czajka, pani Anecie Szczepańskiej-Gawłowskiej, pani Jolancie Rasińskiej i pani Agnieszce Berlińskiej. Dziękujemy również uczniom, którzy wsparli piątoklasistów, szczególnie Marysi Adamskiej z klasy 7, organizującej głośne czytanie w bibliotece multimedialnej, oraz Ani Pietrucha, przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego.

Dominika Wójcik- nauczyciel bibliotekarz

galeria