Pasowanie na przedszkolaka

Data: 17.10.2022 r., godz. 14.15    231
Uroczystość w przedszkolu

Dzień 12 października 2022 roku pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków z grupy „Sówki”, „Muchomorki” i „Jagódki”. Tego dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka, a w „Sówkach” na starszaka.  W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków, dziadkowie, pan dyrektor Arkadiusz Wójcik oraz panie wychowawczynie, które przygotowały wraz z dziećmi część artystyczną.

Szczególnie doniosły charakter miała uroczystość w najstarszej grupie przedszkolnej, czyli w „Sówkach”. Ten ważny dzień rozpoczął się od powitania gości piosenką i wierszem.  W części artystycznej dzieci wykonywały zadania sprawdzające wiedzę, sprawności i umiejętności, które były oceniane przez gości. Przedszkolaki odpowiadały na pytania zawarte w wierszu pt. „Kto ty jesteś?”. Sówki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem plastycznym, które polegało na wykonaniu kotka w oparciu o wiersz. Wiadomości dotyczące zachowania się podczas przechodzenia przez ulicę dzieci przekazały śpiewając piosenkę pt. „Kolorowe światła”. Swoją sprawność ruchową przedszkolaki prezentowały ilustrując piosenkę pt. „Gimnastyka”. Rodzice pełni radości ze swoich dzieci nie mogli wyjść z podziwu dla ich talentów. Wszystkie zadania zostały zaliczone, więc pan dyrektor  dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka starszaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki  upominek. Rodzice przygotowali również poczęstunek  dla dzieci. Na zakończenie wykonane zdjęcie pamiątkowe. 

Również bardzo miło przebiegała uroczystość w młodszych grupach, czyli „Muchomorkach” i „Jagódkach”. Przedszkolaki z tych grup bardzo ładnie zaprezentowały swoje grupowe hymny oraz przepięknie recytowali. Jak zwykle nie zawiedli rodzice, którzy z przejęciem obserwowali występy swoich dzieci i pełni zachwytu nagrodzili młodych artystów brawami. Wszystkie dzieci, odświętnie ubrane w tym dniu, uroczyście zostały pasowane (i nikt się nie bał tego „pasowania”) na dzielnych przedszkolaków. Nie zabrakło słodkiego upominku i poczęstunku przygotowanego przez rodziców. 

Była to pierwsza w tym roku, tak duża uroczystość przedszkolna, na której gościliśmy rodziców. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się spotkać ponownie w tak miłej atmosferze, a rodzice będą mogli być dumni ze swoich dzieci i ich osiągnięć. 

Ciocia Bożena z „Jagódek”, ciocia Jola z „Muchomorków” i ciocia Joasia z „Sówek”

 

galeria