Wiwat Maj 3 Maj

Data: 05.05.2022 r., godz. 15.29    346
Apel z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja

W dniu 29.04.2022r. wszyscy uczniowie z naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy, wzięli udział w apelu z okazji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której  przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym  wydarzeniu patriotycznym. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z konstytucją: „Mazurek 3 Maja" i „Jak długa w sercach naszych”. Nie zabrakło również przepięknie wyrecytowanych wierszy oraz własonoręcznie wykonanych flag w barwach narodowych. Podsumowaniem apelu była przepięknie wykonana piosenka „Ojczyzna ma”.

Na zakończenie wspólnie odśpiewano "Rotę", a dyrektor szkoły podziękował za przygotowanie apelu nauczycielom odpowiedzialnym i uczniom biorącym w nim udział, a także zachęcał do wywieszenia flagi biało- czerwonej z okazji Święta Narodowego. 

Warto podkreślić, że Konstytucja 3 Maja z 1791 roku, była pierwszym takim dokumentem w Europie i drugim na świecie. 

galeria