"Każda chwila jest nowym początkiem"

Data: 01.07.2024 r., godz. 11.29    140
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024 roku, był dla uczniów  ostatnim dniem w szkole i wszyscy z radością na twarzach mogli powiedzieć witamy wakacje.

O godz. 8.00 społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Józefowie na uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Edward Kopytko. Dalsza część zakończenia roku szkolnego odbyła się w  hali sportowej. O godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów z kl. I-III. Uroczystego wręczenia świadectw oraz nagród dokonał Dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Wójcik oraz wychowawczynie z poszczególnych klas. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, podczas którego zaprezentowali piosenki i wierszyki związane z latem i wakacjami. Występ wzbudził zainteresowanie rodziców. To zakończenie z pewnością było wyjątkowe dla uczniów z kl. III, którzy po trzech latach rozstali się ze swoja Panią Wychowawczynią (nie martwcie się w klasie czwartej też nie jest źle, a oprócz Pań na lekcjach będą również i Panowie- da się to przeżyć). Na zakończenie głos zabrał  Pan Dyrektor, który  życzył wszystkim uczniom i nauczycielom udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów z kl. IV- VII oraz pożegnanie absolwentów. Na tej części oprócz uczniów, całego Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły, pojawiła się bardzo duża grupa rodziców absolwentów. Uroczystość, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, rozpoczęła się od Poloneza w wykonaniu absolwentów. Pomimo stresu i upału, na twarzach tańczących pojawił się uśmiech, a sam taniec został wykonany na najwyższym poziomie, za co absolwenci otrzymali gromkie brawa. Po tak dużych emocjach, dostarczonych przez absolwentów, głos zabrał Pan Dyrektor, który wraz z wychowawcą kl. VIII, panią Wiolettą Korzeniewską, wręczył najlepszym uczniom nagrody książkowe i stypendia oraz podziękowania za pracę w organizacjach uczniowskich a także świadectwa ukończenia szkoły i Listy Gratulacyjne dla Rodziców. Nie obyło się również bez nagród dla uczniów z kl. IV-VII, które wręczone zostały przez Pana Dyrektora i wychowawców poszczególnych klas. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny, w którym to  ósmoklasiści przedstawili swój szkolny „żywot”. W dalszej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele absolwentów i podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Po tak wzruszających chwilach absolwenci przedstawili prezentację multimedialną, która ukazywała ich ośmioletni pobyt w szkole- zdjęcia czasami wywołały łezkę wzruszenia innym razem śmiech. Nie obyło się również bez pożegnania absolwentów przez uczniów z kl. VII. Głos zabrali także przedstawiciele Rodziców, którzy podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok pracy. Pamiętajcie absolwenci „Każda chwila jest nowym początkiem”. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował za przygotowanie uroczystości i życzył wszystkim zasłużonego odpoczynku podczas wakacji.  Po części oficjalnej, rodzice absolwentów, zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły na słodki poczęstunek.

I tak się zakończył wyjątkowy rok szkolny 2023/2024, a już we wrześniu zabrzmi kolejny raz dzwonek w józefowskiej szkole.